Metody leczenia

EVLT (Endovenous Laser Treatment)


W Klinice w Klaudynie do laserowych operacji żylaków używamy nowoczesnego lasera Asclepion Quadrostar+. Metoda pozwala na całkowite zamknięcie żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej bez konieczności jej usunięcia. Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na wyjście Pacjenta do domu bezpośrednio po zabiegu.

Dowiedz się więcej

Operacje żylaków


W Klinice w Klaudynie przy operacjach klasycznych korzystamy głównie z metody haczykowej Mullera, pozwalającej na usunięcie żylaków z możliwie małych 1-3 mm nacięć oraz osiągnięcie dobrego efektu kosmetycznego, tak ważnego dla naszych Pacjentów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przewodowym (dordzeniowym) pod opieką anestezjologa i wymaga pozostania w Klinice przez około 8- 10 godzin.

Dowiedz się więcej

Skleroterapia


Zasadą skleroterapii jest celowe uszkodzenie żyły w taki sposób, aby doprowadzić do jej zwłóknienia i zamknięcia. Dzieje się tak przez celowe wytworzenie stanu zapalnego ściany żyły przez zastosowany środek obliterujący. Lekarze Kliniki w Klaudynie stosują przede wszystkim metodę piankową, która pozwala na użycie mniejszej ilości środka obliterującego, pełniejszy i dłuższy kontakt preparatu ze ścianą żylną oraz większą kontrolę nad jego przemieszczaniem się w świetle żyły, co zwiększa bezpieczeństwo leczenia.

Dowiedz się więcej

Usuwanie pajączków i zmian naczyniowych


Do usuwania pajączków oraz zmian naczyniowych w Klinice stosujemy trzy główne metody w zależności od charakteru zmiany, jej wielkości i właściwości, od których zależy skuteczność leczenia: laser Asclepion QuadroStar+, Skleroterapia i Diatermokoagulacja.

Dowiedz się więcej

Kompresjoterapia (leczenie uciskowe)


Leczenie uciskowe może być realizowane za pomocą różnego rodzaju opasek elastycznych (bandaży) lub pończoch uciskowych. Należy rozróżniać ucisk elastyczny ze wspomaganiem od samego ucisku elastycznego. Wybór pończoch, opasek, podkolanówek zależy od przeznaczenia danego produktu. Zawsze pytaj lekarza w Klinice, jaki produkt jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Dowiedz się więcej

Produkty lecznicze


Skuteczność leczenia farmakologicznego w chorobach żył jest często kwestionowana, a ich działanie ograniczone. Stosuje się przede wszystkim grupę leków flebotropowych, których działanie na ścianę żylną jest udokumentowane, jednak skuteczność dość ograniczona. W niewydolności żylnej ich działanie należy traktować jako wspomagające.

Dowiedz się więcej