W Klinice w Klaudynie wykonywane jest usuwanie pajączków i zmian naczyniowych.
Do usuwania pajączków oraz zmian naczyniowych w Klinice stosujemy trzy główne metody w zależności od charakteru zmiany, jej wielkości i właściwości, od których zależy skuteczność leczenia:
W każdym przypadku spodziewana jest poprawa wyglądu skóry poprzez redukcję widoczności naczyń krwionośnych. Przed przystąpieniem do zabiegu, jakim jest usuwanie pajączków i zmian naczyniowych, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. Specjalista musi ocenić stan skóry i naczyń krwionośnych, aby zasugerować odpowiednią terapię. Należy pamiętać , że wszystkie metody wymagają czasu na wchłoniecie się zmian po zabiegu i ostateczny efekt osiąga się po kilku miesiącach. Podczas wizyty lekarz odpowie też na pytania pacjentki/pacjenta i udzieli wszelkich niezbędnych informacji.
Pajączki to trwale poszerzone naczynka podskórne. Wyglądają właśnie jak „pajączki”, niektórym przypominają strukturą drzewka. Te liczne, cienkie linie lub plamki o czerwonym, niebieskim lub fioletowym kolorze mogą występować na twarzy, dekolcie, ale najczęstszym problemem są te zlokalizowane na nogach. Najczęściej teleangiektazje nie są groźne dla zdrowia, ale niekiedy mogą wskazywać na problemy z układem krążenia. W niektórych przypadkach lekarz podczas wizyty z nimi związanej może zdiagnozować problemy związane z głębiej położonymi z naczyniami krwionośnymi. W skrajnych przypadkach teleangiektazje mogą być powiązane z niewydolnością żylną lub zakrzepicą. Zmiany naczyniowe, takie jak naczyniaki czy rumienie, to obszary o zwiększonej ilości naczyń krwionośnych widoczne na skórze. Ani jednych ani drugich nie warto ignorować, zwłaszcza jeśli zaobserwujemy ich rozrost czy zmiany barwy.
Pajączki na nogach często są skutkiem osłabienia lub uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych. Skłonność do rozszerzonych naczyń krwionośnych może być dziedziczna, może też być związana z innymi czynnikami, takimi jak:
Rozszerzone naczynia krwionośne niejednokrotnie bywają bardziej podatne na urazy i uszkodzenia. Należą do nich pojawiające się na skórze siniaki czy owrzodzenia. W niektórych przypadkach urazy mogą prowadzić do ich krwawienia lub bolesności.
Pacjentki i pacjenci skarżą się także czasami na świąd czy uczucie pieczenia w okolicach objętych telangiektazjami. Może także występować uczucie ciężkości w kończynach. Nie należy także ignorować możliwości rozwoju poważniejszych problemów, którym towarzyszą poszerzone naczynia krwionośne. Jeśli pajączki i zmiany naczyniowe stanowią wczesny objaw zaburzeń powierzchownego lub głębokiego układu żylnego, to usunięcie ich może być elementem procedury leczniczej.
Usuwanie pajączków i zmian naczyniowych musi być wykonane przez doświadczonego lekarza, aby było bezpieczne, skuteczne i prowadziło do satysfakcjonujących efektów leczenia.